• MAVİ
  Sakin ve dengeli yapıdadırlar. Çalışıp, yaşamlarını kazanmak zorunda olduklarının farkındadırlar. Onların iş hayatlarında fırtına estiren duygusal hislere de yer yoktur. Mavi rengi seven erkekler iş yaşamlarında duygularına duvar çekerler. Sakin yapılarının yanında, masa başı gibi durağanlık isteyen işler onlara göre değildir. İş hayatlarında hareketliliği severler. Sisteme dayanmayan işlerde de hep bir numaradırlar.

 • YEŞİL
  İyi kalplidirler. Birini ancak istemeden kırabilirler. Para pul onlar için önemli değildir. Bu nedenle ellerindeki parayı çevresiyle paylaşmayıbilirler. Karşısındakine güven duyar. Eğlenmeyi, yaşamdan zevk almayı bilirler. Esprili, sohbet etmekten zevk alınan kişilerdir. Kendisini dinleyen birilerini bulduklarında uzun uzun sohbetlerden kaçınmazlar. Pek sorumluluk sahibi değildirler.

 • SARI
  Sarı rengi seven erkekler çekingen yaıya sahiptir. Düşüncelerini dobra olarak söylerler, karşı düşüncelerden de zerre kadar çekinmezler. Kendisine meraklı gözlerle bakılmasından hoşlanan yapısı ile ara sıra rengarenk kıyafetler de giyebilirler. Kendi ile alakalı konularda büyük övünç duyarlar, sözleri ara sıra abartı noktasına varmaktadır.

 • TURUNCU
  Turuncu rengi seven erkekler dengeli ve ılımlıdırlar. Anlayışlı, sabırlı, sevecen, dayanma gücü yüksektir. Bu kişi orta yaş gurubunda ise, bütün çocukların sevdiği saydığı bir baba, bir dost olabilir. Çocukların yapmalarına müsaade edilmeyen şeylere onlar, alçakgönüllü ve sevecen kişilikleri sebebiyle izin verirler. Ama aynı zamanda da çocuklarının şımarmasına izin vermezler. Kavgalar, tartışmalar onların barışçıl karakterleriyle hiç bağdaşmadığından bu gibi durumlardan daima kaçarlar.

 • MOR
  Pahalı eşyalar, lüks onların yaşam felsefesidir, üstelik bu konuda çok da abartılıdırlar. Öyle herkesle dost olmazlar. Onların birisiyle dost olabilmeleri, o kişinin mevki, parasal durumuna bağlıdır. Ancak bu, hiçbir zaman onları para düşkünü yapmaz. Onlar bu davranışları kendilerine menfaat sağlamak için değil, egolarını, aristokrat düşüncelerini tatmin için yaparlar. Bu sebepten de demokrasi diye bir kavramları yoktur.

 • BEYAZ
  Beyaz seven erkekler, korkak ve de çekingen değildir. Soğukkanlı bir yapıya sahiptir. Heyecanını dışarı yansıtmayan, sabit ve sakin yapılı insanlardır. Onların yaşamında telaş olmaz, aşırı derecede titiz yapıdadırlar. Pratiğe önem verirler, güçlü bir hafızaları olması için bir çaba göstermezler. Sabırlı, enerjik ve aşırı güven duygularına sahiptirler. Sağlam yapılı vücutları, sır dolu ikilemli bir kişilikleri vardır.

 • KIRMIZI
  Korkusu olmayan, cesur aynı zamanda sosyaldirler. Tehlikeye girmekten korkmazlar. Hatta eğlence için bile tehlikeye grmekten çekinmezler. Kendi doğrularını önemsediklerinden, toplum düşüncesi onları çok ilgilendirmez. Şaşırtıcı işler yapmak konusunda üstlerine yoktur. Bu onların yaramazlıklarla dolu dünyalarının bir parçasıdır. Eğlenceli arkadaşlardır. Onlarsız olmak düşünülemez.

 • KAHVE
  Dikkat çekmeyi sevmeyen, orjinallikten uzak durmayı isteyen kişilerdir. Anlayış seviyeleri yüksek, iyi işleyen beyinleriyle, gözlem yapma konusunda son derece gelişmişlerdir. En belirgin özellikleri sadelik yanlısı olmalarıdır. Abartılı şeylerden, gösterişten hiç hoşlanmazlar. Küçük şeyler onları tatmin edebildiğinden dolayı, büyük para harcamaları yoktur. Az harcama, çok tasarruf da onları son derece mutlu eder.

 • PEMBE
  Pembe rengi tercih eden erkekler, uysal yapıya sahiptir. Konuşmaları ve hareketleri de ılımlı yapıdadır. Uysallıklarının yanında beklemediğiniz bir anda sinir patlaması da yaşayabilirler. Onlar için dost kazanmak, çevresindekileri memnun etmek önemli görevdir.Kendilerini herhangi bir tartışmanın içinde bulduklarında oradan kaçmak için bir yol bulmaya çalışırlar. Bütün bunları da yaparken, kendilerinin tersine etrafın huzurunu daha çok düşünürler.

 • GRİ
  Zeka seviyesi yüksek, kuvvetli erkeklerin rengidir, gri. Bunun yanında el becerileri zayıftır. Ancak çevrelerinde bu işleri yapacak birileri mutlaka vardır. Zaten onlar beyin, zeka adamıdırlar. Bu konuda kendilerine son derece güvenirler. Bu konuda da haklıdırlar. Yeteneklerinin ya da kusurlarının farkında yaşarlar.

 • SİYAH
  Siyah renk seven erkekler düşünce özgürüdürler. Düşünceli olmalarının yanında sert bir kişiliğe de sahiptirler. Kendi zevkleri için yaşamazlar. İçinde bulundukları toplum ve birlikte yaşadıkları insanlar önemlidir. Bununla birlikte başkalarının yaşamına da karışmadan duramazlar. Öğüt vermeyi severler. Çevresindekiler bunu çok anlamasa da onlar gerçekten iyi niyetlidir. Gelecek kaygıları vardır.